Bemielės tešlos receptas kasdieniams kepiniams

Ar mielės yra naudingos žmogaus organizmui? Mes taip nemanome, todėl Holigans kepiniuose jų nenaudojame. Leiskite papasakoti kodėl.

Visų pirma, jos neigiamai veikia žarnyno mikroflorą. Jų grybelis patenka į kraują ir tampa savotišku parazitu: auga, naudoja vitaminus, mikroelementus, baltymus ir išskiria gyvybinės veiklos produktus – toksinus. Kaip jie mus veikia? Jaučiamės pavargę, prireikia vis daugiau pastangų atlikti įprastus darbus. Tai gali būti viena iš priežasčių, kodėl nekrenta kūno svoris ir jaučiate nemalonumus pilve.

Nors gydytojai dietologai kartais interpretuoja, kad mieliniai kepiniai kelia pavojų tik tam tikroms žmonių kategorijoms (antsvorio turintiems žmonėms) ir visai ne dėl pačių mielių, o dėl kepiniuose esančių angliavandenių gausos, persivalgymo ir baltų miltų gausos.

Mes nuoširdžiai tikime, kad maistas, kuris patenkina tik skonio receptorius, o organizme pridaro bėdos, nėra pageidautinas ir jam galima rasti (sukurti) skanią ir sveiką alternatyvą. Todėl Jums sufleruojame lengvą receptą kasdienei ar bent jau savaitgalio savai duonai. Be mielių.

Bemielės tešlos rceptas: Jums reikės miltų (geriau pilno grūdo), Jūsų pasirinkto pieno, kepimo miltelių (arba nugesintos sodos) ir druskos ( 1kg. miltų reikia apie 700ml. pieno) .

Paruošimas šios tešlos išties paprastas, ją galite paruošti ir po visų dienos darbų, nereikia  laiko jai iškilti. Tad gaminame šitaip. Dideliame inde sumaišome sausus ingredientus, įpilame pieno ir lengvai sumaišome (ji turėtų būti truputi lipni). Labai svarbu, kad kepimo formoje tešlos storis būtų maximum 3cm. Kitaip ji neiškils. Arba formuokite mažas bandeles. Kepti tereikės 35min. Tai nebus auksinės spalvos porėtas kepalas, labiau primins pilną tekstūrą, bet bus labai minkštas ir tiks valgyti dabar. Mirkyti aliejuje ar tepti daržovines užtepėles.

Ar miltus galime keisti į begliutenius šiame recepte? Nelabai. O jei neturime pieno? Tada galite 50:50 santykiu skiesti vandeniu jogurtą.

Mums svarbu, koks maistas žmogų maitina, nes tikime, kad maitiname ne tik savo kūnus, bet ir Dievo kurtas sielas. Norime pabrėžti, kad ir Holigans burgerių bandelės yra bemielės. Tokias mums jas kepa Mindaugo kepykla, kuri specialiai mums sukūrė purios ir minkštos bandelės receptą (kildinta su natūraliu raugu ).

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *