Kaip iškepti skaniausią vegetarišką burgerį?

Esame girdėję ne vieną istoriją, kad, ruošiant vegetariškus burgerius, kotletainiai subyra, neturi sodraus skonio  ar tiesiog sausi. Žinome ne vieną, kuris nusivilia šiuo procesu, taip ir nesukūręs savo tobulo vegetariško burgerio recepto. Todėl mūsų Holigans komanda nusprendė pasidalinti keliais patarimais, kad juos ruošiant jaustumėte gerą nuotaiką ir mėgautumėtės savo skaniu maistu (tikime, kad pagamintu su didžiausia meile).

  1. Vegetariškas burgeris – taisyklė numeris vienas: paskrudinkite burgerio daržoves. Kepant kotletainius, šviežios daržovės paleidžia savo sultis, o tai reiškia, kad reikalas bus vandeningas ir jis nebelabai tiks burgeriui. Kokios daržovės tinka kotletainiui? Niekada neprašausite su morkomis, moliūgais, burokėliais ar baklažanu.
  2. Surišti tekstūrą. Kad ingredientai puikiai suliptų į vientisą masę, kai kurie naudoja kiaušinius, mes siūlome naudoti kitus produktus, kaip linų sėklos (kai kurie jas mirko arba sausas sumala ), avižiniai dribsniai ar kukurūzų krakmolas. Jie puikiai pakeičia kiaušinį ir lipdosi geri kotletainiai.
  3. Neskubėkite iškart kepti. Leiskite jiems pailsėti ir geriau sulipti. Užtenka keliolikos minučių, kad sausi ingredientai suminkštėtų ir susiformuotų nelipnus kotletainis. Niekada nepraleiskite šio žingsnio.
  4. Prieskoniai. Žinoma, kai kuriems užtenka druskos ir mėgstamo pipiro, bet norime padrąsinti išbandyti kuo daugiau prieskonių, kuriant savo burgerio receptą. Visada tiks kuminas, petražolės, imbieras, bazilikas, oregonas, saldžioji rūkyta paprika, kardamonas ir tai yra tik fantazijos reikalas. Jei žinote dar vieną ar kelis prieskonius, pasidalinkite.
  5. Formuojant kotletainius, tekstūra neturėtų lipti prie pirštų. O jei taip atsitinka, žinokite, kad reikia įmaišyti daugiau sausų ingredientų arba leisti tekstūrai pailsėti ilgiau.
  6. Kotletainio pagrindui naudokite ne tik avinžirnius, bet ir raudonąsias pupeles, lęšius ar kinva kruopas. Taip pat patariame kotletainius užkloti ne tik salotomis ar mėgstamu sūriu, bet ir kepintomis (grill ) daržovėmis (morkos, baklažanai ar cukinijos). Kuo daugiau skonių, tuo didesnis malonumas valgant.
  7. Padažas. Vegetariškas burgeris be padažo yra prievolė valgyti prėskai. Vieni naudoja pomidorų padažą, majonezą, trintus avokadus su žalumynais, kiti eksperimentuoja su tuo ką turi tuo metu namuose. Iš tikro savas padažas yra kone pasididžiavimas skanaujant, nes žinai, kad tokio skonio niekur nenusipirksi. Tokių padažų turime ir mes.  Niekada negaminote savojo? Visada galite pradėti nuo skaniausio aliejaus, obuolių acto, garstyčių, medaus ir saulėje džiovintų pomidorų. Neįmanoma prašauti.
  8. Gaminkite maistą su meile ir gera nuotaika, nes kitu atveju maistas veiks kaip rūškanas debesis.

Tikime, kad su meile gamintas maistas suteikia polėkio ir tada galima nuversti ne vieną kalną. O jei nusprendžiate, kad šiandien ilsėsitės ir ramiai aplenksite virtuvę, kviečiame pasisotinti mūsų burgeriais ir dalintis įspūdžiais. #HOLIGANSBURGERIS

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *